ההכנה המנטלית של צה"ל ל'התנתקות'
  www.mentalpreparation.org
ההכנה המנטלית ל"התנתקות"
יום ג', יח’ באדר תשפ”א
    אודות  |  על "ההכנה המנטלית"  |  דוח "ההכנה המנטלית"  |  שטיפת המוח  |  הפצל"ם  |  הפוסט-מודרנה  |  שיחדש  |  Mental Preparation  
צוות המצ"ח קורא, בעקבות "הודאתו" של דן הראל הפורש מצה"ל בכך שידע והזהיר מהיווצרות חמאסטן, למנות ועדת חקירה חיצונית בלתי תלויה לחקור את "ההכנה המנטלית". "ההכנה המנטלית" אותה יזם דן הראל, שבוע לאחר הכרזת שרון על "חזונו" החדש - טיהור גוש קטיף מיהודי. יוזמה פרטית שלו. כולה פרטית! זאת כאשר לאף אחד לא היה ברור איך בכלל לאכול את היציאה המפתיעה של שרון, ולמרות שהוא - דן הראל - ידע מה תעולל !
תגובות: -1  צפיות: -1
ביום ד', 17.03.2010, יוצאת כיתה לשיעור מד"ס בפאתי שכונת אבו סנינה בחברון, בשטח H2, ממזרח לחניון האוטובוסים שליד מערת המכפלה; שטח בשליטה צה"לית מלאה. הכיתה יוצאת לריצה עם רובה אחד, וטועה בדרך, עם שלא עוברת לשטח שאינו בשליטה רשמית של צה"ל. או אז שואל ה-מ.כ. "פלשתיני" מקומי, איך הוא מתקן את הטעות, ואותו "סַאחֶב" שולח אותו (כמובן), ללוע השבאב. הכוח מותקף ע"י המון "פלשתיני" וחוטף 'כאפות' ושאר מיני מכות והשפלות, תוך שהוא נמנע משימוש בנשק, עד שנעלי החיילים נשדדות והם נמלטים מזירת האירוע. תוצאות: 3 חיילים פצועים קל (פיזית), חייל נזקק לטיפול נפשי, אובדן כושר ההרתעה בגזרה ובכלל.
פצל"ם - פעולות צבאיות לא מלחמתיות (MOOTW) ‏‏הוא שינוי בייעוד צבאה של מדינה, ממשימות שהן סיבת-הקיום שלו - מלחמה באויב והגנה על המדינה, למשימות שאינן כאלו. במדינה לא-דמוקרטית, מובנה הפצל"ם מראש במשימות הצבא, ככח לשמירה על האוליגרכיה השלטת, ובין משימותיו אז: הגנה על המשטר, דיכוי קבוצות אופוזיציה, חינוך מגזרי אוכלוסיה או דיכוי זהות ו/או מחשבה עצמאית שלהן.
ב'הכנה המנטלית ל"התנתקות"' הוסב צה"ל ל'פצל"ם'. פצל"ם = "פעולות צבאיות לא מלחמתיות". זהו שם מכובס לכח שיטור מוכוון גירוש יהודים מבתיהם ומאדמתם ונכון לריסוק קהילתם ומשפחתם. הכל בעצה סמולנית. אבל, פצלו"ם צה"ל, לא היה יכול לעבור ללא השפעות מרחיקות לכת על זהות צה"ל ועל כושרו הלחימתי. בזאת מעבר להגיון המעשה, מוסריותו או חוקיותו.
פצלום צה"ל לביצוע ה"התנתקות", מצגת, 06.2008, ד"ר גדי אשל
הסבת הזהות שנעשתה לצה"ל ב"התנתקות" היא הסיבה הישירה והעיקרית לכשל לבנון 2. היא דרסה את רוח צה"ל
המבצע הצבאי לגירוש יהודי חבל עזה וצפון השומרון מבתיהם זיגזג כל הזמן בין היותו מבצע צבאי לבין היותו אך "סיוע לאחים" (כד'ברי השיחדש האורווליאני). הפן הלוחמתי-צבאי היה הכרחי מעצם היות צה"ל צבא. כדי למנף פן זה, הוכנו - בין השאר - מדליות למשתתפים בגירוש. אלו חיזקו את שפע הציוד ואת שלל הפיתויים והשוחדים האחרים שהועתרו על החיילים, ע"מ שיעשו את הגירוש "ברגישות ובנחישות".
במסמך של אוגדת יהודה ושומרון - "כלים למפקד 2008" שב תא"ל נועם תיבון להנחות את מפקדי צה"ל באוגדה להיות פצל"ם לגירוש יהודים. בפרק "משימות אכיפת חוק במסגרת אוכלוסיה ישראלית" פותח תא"ל תיבון ומכריז: "אחד מתפקידיו של הצבא ביהו'דה ושמורון הוא לממש את ריבונות המדינה באמצעות אכיפת שלטון החוק" וברוח ההתממות בהכנה המנטלית ב"התנתקות" ש"הצבא אינו בוחר את משימותיו", הוא מזכיר שמשימות כגון "פינוי מאחזים וישובים(!), גוררות לעיתים עימותים בין מתישבים וחיילים". מתי הוחלט על משימת "פינוי" ישובים ביהודה ושומרון שנועם תיבון "מכין מנטלית" את מפקדי צה"ל להתפצלם בה?
בקליפת אגוז
מיזם "ההכנה המנטלית"
הצד המשפטי
שטיפת המוח
טכניקות פסיכולוגיות
הפסיכולוגים במיזם
"שיחדש"
אוסלו והפוסט-מודרנה
הסבת צה"ל ל-'פצל"מ'
היחס לשירות
ההכנה לגירוש - שוברת
לא עוד: חיסון מנטלי
ממצאים
דוחות, מאמרים, מצגות
הסרט "זוהר הרקיע"
דיון ציבורי
המצ"ח
צור קשר
Mental Preparation
חדש באתר