ההכנה המנטלית של צה"ל ל'התנתקות'
  www.mentalpreparation.org
ההכנה המנטלית ל"התנתקות"
יום ג', יח’ באדר תשפ”א
    אודות  |  על "ההכנה המנטלית"  |  דוח "ההכנה המנטלית"  |  שטיפת המוח  |  הפצל"ם  |  הפוסט-מודרנה  |  שיחדש  |  Mental Preparation  
דוחות   |  מאמרים ופרסומים   |  מצגות וסרטונים
ספרה המרתק של רותי איזיקוביץ חושף את הלם הגירוש. גירוש חסר פשר. גירוש, שנקרא באכזריות מכובסת: "התנתקות". גירוש, שאינו עוזב גם שש שנים אחרי. השאלות בספר אינן מרפות: האם ייתכן שבדמוקרטיה הישראלית נערכו ניסויים בבני אדם בלא הסכמתם? האם הייתה ה"התנתקות" כר הפעולה לניסויים אלו? האם חוללו קציני צה"ל ב"התנתקות", הפיכה צבאית, או שרק "מילאו פקודות" ? האם החברה היהודית בא"י נשארה, אחרי ה"התנתקות", כשהייתה לפני כן? האם צה"ל - צבא שהוסב לכוח-שיטור-מוכוון-גירוש-יהודים ב"הכנות מנטאליות" אינטנסיביות ומימש הסבה זו במעשה הגירוש, נשאר "צבא הגנה לישראל"? האם "ההכנות המנטליות" בהן נשטף מוחם של 60,000 חיילים ושוטרים ע"י עשרות פסיכולוגים וקציני צבא במשך שנה וחצי, היו ונעלמו מן העולם? המחברת מספרת את סיפוריהם של מתיישבים וחיילים כפי שנחוו על ידם. זהו סיפור של ירידה לתהומות איבה שנענתה אך באהבה. סיפור של ערכים שהשתבשו, שקרים, הונאות, שוחד, איומים ואלימות, כנגד חלוצי המפעל הציוני; מתיישבים וחיילים. והכל כחוויה אישית. מול ה"ניתוק הרגשי" אותו הזריקו לחיילי צה"ל ב"התנתקות", מציב ספר זה את החוויה הרגשית הבלתי עקירה. בַּלָּהָה, שלא נותנת מנוח. אם מחקר המצ"ח (הכנה מנטאלית - צוות חוקר) – "ההכנה המנטלית לביצוע ה"התנתקות" ושברה בצה"ל" - חשף את ה"איך": איך נעשתה ההסבה ואיך נעשה הגירוש, מביא ספר זה את שברה של ה"מה": שברה של ההונאה הגדולה אצל הקורבנות. ושברה הוא זכרון חי ומניע. זכרון מחייב. זכרון שהולם ללא הרף: "לא עוד"!
דר. נדב שנרב ערער על האמינות המדעית של ממצאי המחקר, ב'נקודה', גליון כסלו תשסט
בעודנו כואבים את אסונם המתמשך של מגורשי גוש קטיף, נעלם מעינינו פצע פעור נוסף בחברה הישראלית: אסונם של לובשי המדים הצעירים שנחשפו למניפולציות פסיכולוגיות, לקראת שילוחם במתיישבים היהודים. אחר השתתפותם בגירוש, הופקרו כשהם נושאים בנפשם אשמה שהועמסה עליהם שלא ברצונם.
פרוייקט "הכנות מנטליות לביצוע ההתנתקות" הוגדר ע"י אלוף פיקוד דרום - דן הראל, מיד לאחר נאום הרצליה של שרון, בדצמבר 2003. מטרתו היתה להסב את צה"ל להיות כוח שיטור מונחה גירוש יהודים, ומוכוון דבר אחד בלבד: ציות.
בקליפת אגוז
מיזם "ההכנה המנטלית"
הצד המשפטי
שטיפת המוח
טכניקות פסיכולוגיות
הפסיכולוגים במיזם
"שיחדש"
אוסלו והפוסט-מודרנה
הסבת צה"ל ל-'פצל"מ'
היחס לשירות
ההכנה לגירוש - שוברת
לא עוד: חיסון מנטלי
ממצאים
דוחות, מאמרים, מצגות
דוחות  
מאמרים ופרסומים  
מצגות וסרטונים  
הסרט "זוהר הרקיע"
דיון ציבורי
המצ"ח
צור קשר
Mental Preparation
חדש באתר
 
רותי איזיקוביץ, חברת צוות המצ"ח וחלוצת מחקר "ההכנה המנטלית להתנתקות", מעלה את ספרה - "תכלית ראויה" להורדה ישירה ברשת. זאת, עם אזול מהדורת ההדפסה הראשונה. חלק ניכר בספר מתבסס על עובדות מחקר צוות המצ"ח לגבי הסבת צה"ל ב"התנתקות" לכוח שיטור מונחה גירוש יהודים, ובכללו ראיונות עם חיילים ומגורשים, ועובדות מתועדות רבות.